05.11.2020 r.

Nasze kina zamknięte od 7 do 29 listopada.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie!
Zgodnie z decyzją Rządu, ogłoszoną podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego 4 listopada, od 7 do 29 listopada 2020 r. instytucje kultury, w tym kina, będą zamknięte. Także placówki zarządzane przez Instytucję Filmową Max-Film we wszystkich miastach pozostaną nieczynne dla widzów.

Do 6 listopada włącznie mogą Państwo korzystać z naszych kin, przy zachowaniu obowiązujących ograniczeń, czyli:
• z udziałem max. 25 proc. publiczności,
• przy udostępnieniu co czwartego miejsca lub przy zachowaniu 1,5 m odległości,
• przy obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa.

W sprawie zwrotu zakupionych biletów, prosimy o kontakt z poszczególnymi kinami sieci NoveKino.

Liczymy, że okres zamknięcia kin nie zostanie przedłużony i niedługo znów spotkamy się na sali kinowej!


02.11.2020 r.

Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie przeniesiony na 2021 r.
Wszystkich miłośników muzyki filmowej z wielkim żalem i z przykrością informujemy, że ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, aktualne obostrzenia epidemiologiczne w zakresie realizacji zadań publicznych oraz ograniczenia w liczbie publiczności i w ruchu lotniczym, 12. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie została przeniesiona na kwiecień 2021 r. Wszystkie zaplanowane programy i koncerty artystów polskich i włoskich odbędą się w kinie Wisła wiosną. Mamy nadzieję, że zmiana terminu wydarzenia pozwoli nam spotkać się w bezpiecznych warunkach i skoncentrować całą uwagę na wrażeniach artystycznych.

26.10.2020 r.

Kino Wisła – lokalny klimat, światowe kino
W warszawskim Kinie Wisła przy żoliborskim Placu Wilsona od ponad 60 lat praktycznie nieprzerwanie wyświetlane są filmowe premiery, organizowane spotkania z artystami, pokazy specjalne, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Jak w erze multipleksów utrzymać zainteresowanie widzów stolicy kinem z duszą? Czym rywalizować z sieciami, gdy w Warszawie mamy najwięcej dużych ekranów w stosunku do liczby mieszkańców?

więcej

19.10.2020 r.

Poznaj historię NoveKino Przedwiośnie
Niewielu z Państwa pewnie wie, że Instytucja filmowa MAX-FILM ma w swoim portfolio także budowę nowych kin. Tak było w przypadku kina Przedwiośnie w Płocku, które przywróciliśmy do życia w 2009 roku. Jak Instytucja filmowa MAX-FILM zarządza swoimi kinami? Jak udało nam się połączyć tradycję z nowoczesnością i zagwarantować widzom kino na najwyższym poziomie? Zapraszamy do lektury!

http://petronews.pl/podroz-w-czasie-po-historii-plockiego-kina-przedwiosnie-zdjecia/


30.09.2020 r.

List do Sympatyków kina Atlantic
W minionych tygodniach pojawiało się wśród warszawiaków wiele pytań dotyczących losów warszawskiego kina Atlantic. Jako właściciel tego miejsca zdajemy sobie sprawę z jego znaczenia na mapie stolicy. Chcemy więc odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się wątpliwości i dzięki temu, jak najszerzej, dotrzeć z informacją o planach dalszego rozwoju kina.

treść listuby Tw⣚.pl